STOPERAN 2 mg - działanie:
przeciwbiegunkowe; lek hamuje nadmierne i nasilone ruchy jelit oraz wykazuje działanie absorbujące wodę
STOPERAN 2 mg - wskazania:
do leczenia objawowego biegunek ostrych i przewlekłych u dorosłych i dzieci od 6 lat
STOPERAN 2 mg - skład:
1 tabletka zwiera 2 mg loperamidu chlorowodorku; substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian; kapsułka żelatynowa: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień cholinowa (E104).
STOPERAN 2 mg - dawkowanie:
- Dorośli i dzieci od 12 lat
- Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.
- Dzieci od 9-12 lat
- Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
- Dzieci od 6-8 lat
- Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki (4 mg) na dobę.
Jeżeli biegunka ustąpi po jednej dawce, nie stosować leku dłużej
STOPERAN 2 mg - przeciwwskazania:
uczulenie na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nie stosować w stanach, w których niepożądane jest spowalnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy; przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit; nie stosować w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania; nie stosować w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter; nie stosować w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała; nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączona do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.